Starszy Specjalista ds.controllingu in Częstochowa at ZF

Date Posted: 6/4/2018

ZF Group European Shared Services Center zlokalizowane jest w Częstochowie i prowadzi obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich fabryk organizacji. Dla naszych klientów dostarczamy usługi na najwyższym poziomie. W związku z rozwojem ESSC planujemy zatrudnić kolejne osoby do współpracy.

Obowiązki:
  • Wsparcie korporacyjnego działu analiz finansowych w ramach zdefiniowanych projektów i analiz
  • Projektowanie i przygotowywanie raportów dla miesięcznych / kwartalnych / rocznych sprawozdań finansowych
  • Zapewnienie standardów jakości raportowania miesięcznego / regularnego
  • Zapewnienie jakości procesu raportowania (nadzór nad harmonogramem, zapewnienie poprawności składanych danych)
  • Projektowanie i programowanie / kodowanie szablonów do przygotowywania danych finansowych. Wsparcie użytkowników szablonów
  • Dostosowywanie systemu konsolidacyjnego / raportowania do bieżących wymagań korporacyjnych
Wymagania:
  • Wykształcenia wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne, finanse, rachunkowość etc.
  • Znajomości zagadnień rachunkowości oraz controllingu finansowego
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego (znajomość jęz. niemieckiego mile widziana)
  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu Office (Excel, Powerpoint, znajomość VBA będzie dodatkowym atutem)
  • Znajomość systemu SAP SEM BCS / BW – mile widziana
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne i bardzo dobra organizacja pracy
  • Umiejętność pracy z dużą ilością danych, sumienność i dokładność
Oferujemy:
  • Prywatną opiekę medyczną PZU
  • Pakiet kafeteryjny MY BENEFIT (możliwość korzystania z karty sportowej, biletów do kina, teatru, wyjazdów turystycznych etc.)
  • Pakiet socjalny, system zniżek na towary i usługi
  • Szkolenia językowe, z Excel’a oraz branżowe
  • Przeszkolenie i wsparcie na stanowisku pracy
  • Koleżeńską atmosferę pracy i kulturę wzajemnego wsparcia